Wyjazd kamperem do Chorwacji

Urlop to najlepszy moment na zwolnienie tempa. O odpowiednie wyciszenie zmysłów i możliwość relaksu mogą zadbać piękne okoliczności przyrody. Podróż kamperem przez Chorwację pomoże Ci tego doświadczyć w największym stopniu. Turkusowe morze, malownicze miejscowości, soczyste kolory bugenwilli – to tylko przedsmak tego, co czeka Cię na miejscu. Jeśli sam chcesz być swoim przewodnikiem i zorganizować podróż życia w wygodnych warunkach, postaw na kamper. Chorwacja z perspektywy pola kempingowego zachwyci nie tylko Ciebie, ale też Twoje dzieci.

Dlaczego warto odwiedzić Chorwację?

Polacy coraz częściej i śmielej wybierają zagraniczne kierunku podczas wakacyjnego odpoczynku. Chorwacja cieszy się niesłabnącą popularnością w tym temacie już od wielu lat. Dlaczego? Jak zachwalają przewodniki, głównie ze względu na wyjątkowe okoliczności przyrody. Jadąc tam, można poczuć się jak na egzotycznych wakacjach, a wcale nie trzeba aż tak bardzo oddalać się do domu. Podróż kamperem do Chorwacji to świetna opcja dla tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z tą formą podróżowania lub planują wyjazd z dziećmi. Atrakcyjne pola kempingowe znajdują się w pobliżu wielu miejsc turystycznych. Można je bez problemu znaleźć w przewodnikach i na stronach internetowych. Organizacja podróży jest zatem prosta i przyjemna.

Antyczne korzenie regionu

Niewielkie państwo na Bałkanach to jeden z ciekawszych kierunków, jakie można wybrać również ze względu na bogatą historię. Wiele miast regionu oferuje ciekawą podróż w przeszłość do czasów antyku. Możliwość zwiedzenia ruin w towarzystwie antycznych wojowników będzie świetną atrakcją również dla dzieci. Wystarczy mieć ze sobą dobry przewodnik i mapę pól kempingowych, aby zorganizować wspaniałą wycieczkę kamperem dla całej rodziny. Dodajmy, że będzie to nie tylko atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu, ale też wyjątkowa lekcja historii.

Jak przygotować się do podróży?

Wynajem kampera to wygodna opcja zwiedzania nawet odległych zakątków. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które cenią sobie wygodę i wysoki standard. Aby w pełni móc cieszyć się urlopem, warto jednak przed rozpoczęciem podróży solidnie się do niej przygotować. Załóżmy, że poczyniłeś już pewne kroki i zdecydowałeś, że w tym roku Twoją opcją na wakacje będzie Chorwacja kamperem. Przewodnik oraz mapa pól kempingowych ułatwią Ci stworzenie planu wycieczki. Ten sposób podróżowania daje dużą swobodę, ale zawsze warto mieć pewien punkt odniesienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób wyjeżdżających z dziećmi. Bardzo istotne jest też, aby już na wstępie wiedzieć, gdzie znajdują się warte odwiedzenia pola dla kamperów. Chorwacja to niewielki, ale rozwinięty turystycznie kraj. Zarówno w przewodnikach, jak i w Internecie można znaleźć pola o dobrej infrastrukturze, która sprostają oczekiwaniom dzieci.

Czy Bałkany to dobry kierunek dla podróżujących z maluchami?

Chorwacja kamperem z dziećmi to jedna z wygodniejszych opcji zarówno dla pociech, jak i ich rodziców. Wygodne pojazdy zapewnią komfort organizowania codziennych obowiązków. Jeśli zaś chodzi o atrakcje, to samo nurkowanie w czystym morzu oraz zabawy na plaży są wielką frajdą. Bardziej wymagającym polecamy m.in. park safari na wyspie Istria lub akwarium morskie w Dubrowniku.