Nasze zasady są przejrzyste

FAQ

1. Ile kosztuje wynajem kampera na tydzień?

Jasne i czytelne zasady wynajmu – oto nasze motto. U nas nie ma żadnych ukrytych kosztów. Cena wynajęcia kampera uzależniona jest od okresu, w którym samochód jest najmowany. Wyróżniamy trzy – NISKI (od października do końca marca), ŚREDNI (od kwietnia do 15 czerwca oraz we wrześniu), WYSOKI (od 16 czerwca do końca sierpnia).
Przy tygodniowym najmie do stawki podstawowej dochodzi opłata serwisowa w wysokości 300 zł (to cena jednorazowego wyposażenie samochodu w dwie pełne butle gazu, specjalistyczne płyny, papier toaletowy do WC, jak również instruktaż obsługi). Przy najmie powyżej 7 dób opłata serwisowa NIE jest doliczana (jest zawarta w cenie wypożyczenia auta). Poza ewentualną opłatą serwisową, NIE MA zatem żadnych innych, dodatkowych kosztów. Warto podkreślić, że w naszej wypożyczalni nie funkcjonuje limit kilometrów, co oznacza, że każdy może cieszyć się nieograniczoną wolnością i zwiedzić dokładnie tyle, ile zapragnie.
Szczegółowy cennik opłaty za dobę zawarty jest na naszej stronie pod adresem https://kampery-wynajem.pl/cennik/ Można go również odnaleźć przy opisie każdego z samochodów (katalog kamperów – zakładka NASZE KAMPERY; https://kampery-wynajem.pl/nasze-kampery/ ).

2. Ile kosztuje wynajem kampera w Polsce?

Wszędzie na świecie, nie tylko w Polsce, wynajem kampera uzależniony jest od rodzaju pojazdu. Jak to wygląda w naszym kraju? Tańsze kampery typu VAN – to koszt rzędu 1 500-2 000 zł/tydzień, natomiast większe (półintegty, integry i alkowy) wahają się w przedziale 2 450-5 000 zł za tydzień. Ceny są oczywiście uzależnione od marki kampera, rocznika oraz wyposażenia pojazdu.
W naszej wypożyczalni najmujemy kampery typu alkowa (do dyspozycji Klientów mamy pięć pojazdów) oraz półintegra (dwa pojazdy). Wszystkie kampery to większe pojazdy, zaliczane do klasy Premium. Koszt najmu na tydzień w sezonie niskim to około 3 000 zł, natomiast w sezonie wysokim (najbardziej popularnym i najszybciej rezerwowanym) to około 4 700 zł.
Zapraszamy do zapoznania się naszym systemem rabatowym (uzależnionym od liczny dni najmu). Zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę.

3. Ile pali kamper na 100 km?

Spalanie uzależnione jest od wielu czynników – typu kampera, stylu jazdy, a nawet nawierzchni, po której się poruszamy. Wszystkie nasze kampery wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów i tryb jazdy ECO (ich średnie spalanie to około 9 – 11,5 litrów ON na 100 km). Jednak jak w każdym samochodzie, wpływ na spalanie ma styl jazdy, prędkość i rodzaj drogi. Przy agresywnej jeździe, spalanie może wzrosnąć do poziomu 15 litrów. Wpływ ma również typ kampera. Dla przykładu – porównując kampery: alkowa Benimar 363 Sport z półintegrą 463 Tessoro, mniejsze spalanie (o około 1,5 litra na 100 km) ma półintegra (wpływa na to opływowy kształt przodu i mniejszą wysokość pojazdu).

4. Czy opłaca się wynająć kampera?

Z całą pewnością zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć kampera niż go kupić do użytku własnego. Dlaczego? Koszt ubezpieczenia to kwota rzędu 10 000 zł/rok. Dodać do tego ograniczony urlop wynoszący najczęściej 26 dni… Racjonalność takiego zakupu mocno spada. Sporym problemem dla osób prywatnych jest również uzyskanie ubezpieczenia Assistance (firmy ubezpieczające nie chcą ich wydawać osobom prywatnym), co powoduje, że w przypadku awarii/uszkodzenia należy we własnym zakresie zorganizować naprawę lub sprowadzić pojazd do kraju.
Nasze kampery, w ramach wynegocjowanego pakietu ubezpieczenia, mają Assistance w pakiecie Złoty Plus w towarzystwie Warta. To gwarancja bezpieczeństwa.

5. Ile wynosi kaucja za kampera?

Kaucja wynosi 5 000 zł. Warto zaznaczyć – to kaucja zwrotna, którą Klient otrzymuje do 7 dni od zdania samochodu. Pobierana jest na poczet zabezpieczenia ewentualnych uszkodzeń mechanicznych pojazdu (wynikających z nieodpowiedniej eksploatacji).

6. Ile wytrzymuje akumulator w kamperze?

Nowoczesne kampery umożliwiają korzystanie z prądu od 2 do 7 dni (zazwyczaj posiadają wydajne akumulatory, instalacje solarne oraz energooszczędne ledowe oświetlenie).
W czasie długiej jazdy akumulatory ładują się samoistnie, w trakcie podróży. Z kolei na kempingach auto jest podpięte do prądu i korzysta się z zasilania z sieci (wtedy także akumulatory ładują się automatycznie).
Nasze kampery posiadają 140W instalacje solarne (na dachu; w ten sposób doładowywany jest akumulator strefy mieszkalnej). Na wydłużenie pracy akumulatora wpływa również użytkowanie lodówki w trybie GAZ. Nasze lodówki mają trzy tryby – 12V w czasie jazdy, 230V przy podłączeniu do sieci oraz tryb pracy na gazie (na wyposażeniu kampera zawsze są dwie pełne butle).
Latem najwięcej energii pobiera lodówka (przy pracy na prąd), zimą ogrzewanie (choć samo ogrzewanie jest gazowe, to nadmuch/wentylator już elektryczny). Zimą – jeśli w planach jest spanie pod stokiem, „na dziko”, prądu może wystarczyć czasami tylko na 1 noc. Zatem jeśli planują Państwo tego typu wyjazd, prosimy zapytać nas o benzynowy agregat prądotwórczy (posiadamy na stanie kilka sztuk i możemy je bezpłatnie udostępnić do najmowanego samochodu).

7. Ile wody zużywa prysznic w kamperze?

Podczas kąpieli pod prysznicem w kamperze zużywa się około 10-12,5 litrów wody. Czy to dużo? Nowoczesne kampery posiadają zbiornik wody czystej o pojemności 100 litrów, więc wody powinno wystarczyć na około 8–10 kąpieli. Warto wspomnieć, że kamperowa słuchawka prysznica ma inną konstrukcję niż ta standardowa, znana z naszych domów, co powoduje mniejsze zużycie wody.
Każdy z naszych kamperów ma 105 litrowy zbiornik czystej wody oraz odpowiednik wody szarej o tej samej pojemności. Każdy kamper ma standardową konewkę, którą można dolać wodę na stacji, jak również wąż ze zwijakiem (pomagający w sprawnym i szybkim napełnieniu zbiornika podczas postoju na kempingu).

8. Jak działa prysznic w kamperze?

Prysznic w kamperze działa podobnie jak w domu. Woda jest podgrzewana przez bojler i podawana na krany za pośrednictwem elektrycznej pompki. Podczas korzystania z prysznica, należy pamiętać o oszczędzaniu wody, ponieważ zbiornik ma pojemność 105 litrów. Z ciekawostek – wszystkie nasze kampery dodatkowo są wyposażone w prysznic zewnętrzny, co umożliwia szybkie opłukanie się poza autem (na przykład po kąpieli w słonym morzu). Na kamperze są zamontowane kurki z ciepłą i zimną wodą.

9. Gdzie opróżnić toaletę z kampera?

Toaleta w kamperze ma formę toalety chemicznej. Toaleta chemiczna wykorzystuje specjalne środki, które rozkładają odpady i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom. Zbiornik na odpady można opróżniać samodzielnie. W ramach opłaty serwisowej (300 zł), która pobierana jest przy najmie do 7 dób (powyżej tego okresu jest w cenie najmu) Klienci otrzymują między innymi specjalistyczne płyny i papier toaletowy do WC (w ilości odpowiednio dobranej do okresu najmu).

10. Jaki mandat grozi za spanie w kamperze podczas jazdy?

Art. 39 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym stanowi, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie podróżujący samochodem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa mają obowiązek korzystania z nich podczas jazdy. Taki zapis wyłącza możliwość spania w łóżku. W momencie wypadku, pasażer śpiący w kamperze jest narażony na utratę życia i zdrowia, jest również zagrożeniem dla innych osób znajdujących się w pojeździe. Sankcja wynikająca z popełnienia tego wykroczenia nie jest drastyczna. Kierowca za każdego pasażera jadącego bez zapiętych pasów, dostanie tylko 100 zł mandatu. Każdorazowo jednak podkreślamy naszym Klientom, by dbali o swoje bezpieczeństwo i przestrzegali prawa. Życia nie da się wycenić.

11. Co musi posiadać kamper?

Kamper to przede wszystkim samochód. Ogromne znaczenie mają zatem mocny silnik i automatyczna skrzynia biegów. Auto sporo waży, a odpowiedni zapas mocy pozwala nie tylko komfortowo prowadzić samochód, ale daje również możliwość szybkiego przyspieszenia. Dość istotnym elementem jest także kamera cofania, która przy pojeździe o długości ponad 7 metrów, bywa niezwykle przydatnym elementem.
Wygodny kamper powinien być wyposażony w klimatyzację stacjonarną. Dziś taki system to już praktycznie obowiązek. Zwłaszcza, kiedy podróż odbywa się po krajach z bardziej ciepłym i stabilnym klimatem niż ten w Polsce.
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie kamper również bez wygodnej kuchni. Na kilku metrach muszą zmieścić się wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Nasze kampery są w pełni wyposażone, mają trzypalnikową kuchenkę, zlew, pełne wyposażenie kuchni (garnki, sztućce), 140 litrową lodówkę z zamrażalnikiem, a także ekspres do kawy na kapsułki Dolce Gusto.
Co z kolei na zewnątrz? Nasz kampery wyposażone są w krzesła i stół turystyczny. Niezwykle istotnym elementem jest również markiza, która zapewnia przyjemny cień, jeśli chce się wypoczywać obok pojazdu. Zewnętrzne gniazdo gazowe pozwala podłączyć grilla, a zewnętrzny, dodatkowy prysznic (kurki zimna i ciepła woda umieszczone na kamperze) pozwala na szybkie i komfortowe opłukanie ciała poza autem.
Nasze nowoczesne kampery posiadają pakiet solarny, czyli panele solarne oraz dodatkowe akumulatory (odpowiednio dobrany system fotowoltaiczny do kampera sprawia, że nie trzeba martwić się o braki energetyczne). Nie zabrakło również bagażnika na rowery. To dobre rozwiązanie dla rodzin – można łatwo zabrać więcej niż jeden jednoślad na wakacje i cieszyć się aktywnie spędzanym czasem.
Miłośnicy sportów zimowych docenią wzmocnione ogrzewanie i fabryczny pakiet zimowy. Wydajne ogrzewanie gazowe to najlepszy wybór podczas podróżowania w zimowym okresie. W skład tzw. Zimowego Pakietu wchodzi podgrzewany luk bagażowy (zwany również garażem, w którym można przechowywać sprzęt sportowy), podgrzewana szyba czołowa i lusterka, zbiorniki wody czystej i szarej, łańcuchy na koła oraz izotermiczna mata szoferki.
Na wyposażeniu jest również grill gazowy, który pozwala na przygotowanie pysznych potraw na wiele różnych sposobów. Dzięki zastosowaniu w grillu zasilania gazowego unikamy charakterystycznego dla grilli węglowych dymienia i wszechobecnego zapachu spalonego tłuszczu.
Wszystkie nasze kampery posiadają wymienione wyżej akcesoria BEZ dodatkowej opłaty.

12. Z jaką prędkością można jechać kamperem?

Najemcę (zapisami warunków ogólnych najmu) zobowiązuje się do nieprzekraczania prędkości 120 km/h (zalecana prędkość do 100 km/h).

13. Czy w kamperze trzeba zapinać pasy?

Art. 39 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym stanowi, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie podróżujący samochodem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa mają obowiązek korzystać z nich podczas jazdy.

14. Czy jest udział własny w przypadku uszkodzenia kampera?

Tak jak w większości wypożyczalni, również w naszej, stosuje się udział własny przez wynajmującego w szkodzie, ALE tylko wówczas, gdy ta powstała z jego winy. W przypadku, gdy do szkody dochodzi z winny innego uczestnika – NIE MA żadnych konsekwencji.
Zgodnie z zapisami umowy, najemca odpowiada za wynikłe szkody komunikacyjne do wysokości 3 500 zł oraz za szkody niekomunikacyjne do wysokości 4 000 zł. Pod pojęciem szkody niekomunikacyjnej rozumie się uszkodzenie tapicerki czy też elementów wyposażenia pojazdu stanowiących akcesoria (np. markiza).
W naszej wypożyczalni każdorazowo przeprowadzamy godzinne szkolenie z obsługi pojazdu, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanego zdarzenia/uszkodzenia kampera. Mamy grono stałych Klientów, które stale się powiększa – a największą satysfakcją jest dla nas powrót Klienta w kolejnym sezonie.

15. Czy mogę jechać z psem?

Tak, umożliwiamy użytkownikom zabranie ze sobą swojego pupila. Najemca ponosi jednak odpowiedzialność za wypożyczony kamper i odpowiada za powstałe uszkodzenia. Przy zabraniu psa, wynajmujący jest zobowiązany powiadomić o tym fakcie najmującego, jak również opłacić obowiązkowy koszt sprzątania (w wysokości 200 zł).

16. Jak jest liczony okres wypożyczenia?

W naszej wypożyczalni liczymy najem z korzyścią dla Klienta. Co to oznacza? Naliczamy okres wynajmu w analogiczny sposób jak w usługach hotelarskich. Jeśli kamper wypożyczany jest w poniedziałek, a zdawany w następną niedzielę – liczonych jest 6 dób.

17. Jakiej kategorii Prawo Jazdy potrzeba do kierowania kampera?

Wszystkie nasze kampery są pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5T. Wymagana jest zatem tylko kategoria B.

18. Czy każdy może wynająć kampera?

Wynajmujący musi mieć ukończone 25 lat oraz prawo jazdy kategorii B (minimum 3 lata).

Cenyod 400 zł za dobę

Sprawdź dostępne terminy